Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

GEMİSEM

Gemi Mühendisleri Odası Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi

 GEMİSEM; 2004 tarihinde yapılan Odamız 39. Olağan Genel Kurulu’nun verdiği yetkiyle, Oda Yönetim Kurulu’nun 39/62 sayılı toplantısında aldığı kararla 14 Temmuz 2005 tarihinden itibaren yürürlüğe giren “GEMİSEM Yönetmeliği” gereğince kurulmuştur.

Yönetmeliğin amacı; Odamız üyelerinin mesleki ve bilimsel çalışmalarını, yaptıkları işleri ve bu işlerin uygulamalarını kapsayan / yönelik, meslekteki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin, Oda üyesi mühendislere meslek içi eğitim verilerek, yetkili üyelerin tanımlanması, uzmanlıklarının Odamızca belirlenmesi, belgelendirilmesi ve gerektiğinde yetkili üyelerin kamuoyuna önerilmesinin sağlanmasıdır. Yetkinlik ve uzmanlık konuları ile ilgili verilecek meslek içi eğitimler, sınavlar ve belgelendirme GEMİSEM tarafından gerçekleştirilir.

Bu Yönetmeliğe göre meslek içi eğitimlerin konularının belirlenmesi, eğitim içerik ve programlarının hazırlanması, eğitim dokümanlarının düzelenmesi/yayımı, eğitmenlerin belirlenmesi, eğitim yerlerinin seçilmesi, eğitmenlerin ve eğitimlerin ücretlerinin düzenlenmesi, eğitime katılanların belgelendirilmeleri, bu belgelendirmelerin kayıtlarının tutularak üye sicillerine işlenmesi, eğitimler sonucu alınan yeterlilik ve yetkinliklerin ilgili kurum ve kuruluşlara resmi yazıyla iletilmesi işleri GEMİSEM tarafından yürütülür.

45. Dönem Yönetim Kurulumuz,  GEMİSEM Koordinatörü olarak üyemiz Ahmet Gültekin Avcı'yı görevlendirmiştir.

GEMİSEM'in faaliyet alanı Genel Merkezle sınırlı olmayıp; şube, temsilcilik ve irtibat bürolarının faaliyet gösterdiği tüm bölgeleri kapsamaktadır.

Postane Mah. Gölboyu Nil Sokak No: 10 Tuzla-İSTANBUL 34940
+90.216.447.4030 | +90.216.447.4031 | +90.216.447.4032 | +90.216.447.4033(fax)
gmo@gmo.org.tr