Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Tarihçe

Gemi inşa faaliyetleri ülkemiz genelinde önemli bir büyüme gerçekleştirirken, YALOVA ALTINOVA Tersaneler bölgesinde 2006-2007 yıllarında faaliyetlerine başlayan işletmelerimiz de büyümelerine hız kesmeden devam etmektedir.

Bölgedeki bu büyümeye paralel olarak TMMOB Gemi Mühendisleri Odası da sektörün yoğun olduğu bölgelerde Şubeleşme çalışmalarına devam etmektedir. 45. TMMOB Gemi Mühendisleri Odası genel kurulu ve GMO Merkez Yönetim Kurulu 18 MAYIS 2017 tarihli kararı ile, Yalova Şube kuruluşu için geçici Yönetim Kurulu belirlenmiş ve resmi olarak şubeleşme çalışması başlamıştır.

Şube çalışmaları kısa sürede tamamlanmış ve 19 EKİM 2017 tarihinde Gemi Mühendisleri Odası Yalova Şubesi’nin resmi açılışı gerçekleşmiştir. Açılışa denizcilik sektörünün önde gelen isimleri, bölgede çalışmalarına devam eden işverenlerimiz ve çalışan mühendislerimiz katılım sağlamıştır.

Şube’nin etkinlik alanı YALOVA ALTINOVA bölgesi olup hizmet ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurulum aşamasında geçen kısa süre sonrasında 1.Olağan Genel Kurul gerçekleştirilmiş olup, 6-7 OCAK 2018 tarihinde 1. Olağan Genel Kurul ve ardından 1. Dönem seçimleri gerçekleşmiş ve bu seçim sonucu oluşan 1. Dönem Yönetim Kurulu 2020 yılına kadar görevine devam edecektir.

1.DÖNEM YÖNETİM KURULU (2018 –2020)

BAŞKAN: Melike KUL

BAŞKAN YARDIMCISI: Rahmi AY

SEKRETER ÜYE: Burçin Gaye ÖZEN DİLEKMEN

SAYMAN ÜYE: Veysel BİRCAN

ÜYE: Murat CAN

ÜYE: Latif GÜNGÖR

ÜYE: Özgür SUBAŞI

GEÇİCİ DÖNEM YÖNETİM KURULU( Mayıs 2017 -0cak 2018)

BAŞKAN: Melike  KUL

BAŞKAN YARDIMCISI: Özgür SUBAŞI

SEKRETER ÜYE: Onur Erdem PİRCİ

SAYMAN ÜYE: Murat CAN

ÜYE: Fikri KİRAZ

ÜYE: Mehmet Can GÜLERYÜZ

ÜYE: Emre KIZILGÜL