Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

PYTHON PROGRAMLAMA DİLİ 123 SEÇKİN UYGULAMA

PYTHON PROGRAMLAMA DİLİ 123 SEÇKİN UYGULAMA

ÖNSÖZ

Sevgili Python Okuyucusu,

Öncelikle Python Programlama Dili'nin muhteşem dünyasına hoş geldiniz! Elinizdeki bu kitap sizi Python'un büyüleyici yolculuğuna davet ediyor ve sizi birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü temsil eden 1, 2 ve 3 sayılarının yan yana getirilmesiyle oluşturulan 123 adet seçkin uygulama ile Python programlama dilini kolay bir şekilde öğrenmeye ve Python ile programlamada becerilerinizi geliştirmeye götürecektir.

Python, günümüzün en rağbet gören programlama dillerinden biri olup, esnekliği, okunabilirliği ve güçlü bir topluluk desteği ile öne çıkmaktadır. Bilgisayar biliminden veri analizine, yapay zekâdan web programlamaya kadar birçok alanda yaygın olarak kullanılan Python programlama dili, size yüksek seviyede bir yenilikçilik ve problem çözme potansiyeli sunmaktadır.

Bu kitapta, adım adım ilerleyerek programlamayla ilgili temel kavramları anlamakla başlayacak ve daha sonra da çeşitli uygulamalar üzerinde çalışacaksınız. Temel programlama bilgilerine sahip olduktan sonra, kitabınız size Python dilinin inceliklerini ve potansiyelini keşfetme fırsatı sunacaktır.

Bu kitabı yazarken amacım, Python diline olan tutkumu size de aktarmak ve programlama yeteneklerinizi keşfetmenize yardımcı olmak idi. Umuyorum ki bu kitap, sizin için önemli bir deneyim olacak ve Python dünyasında ilham verici bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki her yaşta herhangi bir programlama dilini öğrenmek mümkündür. Bilgisayar programlamaya adım atmak için öncelikle cesaretli olun ve bu heyecan verici dünyaya katılın. Bu kitap ile sizi, Python programlama dilinin sınırsız potansiyeline davet ediyorum!

Saygıdeğer TMMOB, Gemi Mühendisleri Odası, 48. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerine ve Oda Çalışanlarına gönülden şükranlarımı sunarım. "Python Programlama Dili ve 123 Seçkin Uygulama" adlı kitabın basılmasını desteklediğiniz için size içtenlikle teşekkür ederim. Sizlerin değerli desteği sayesinde, bilgi ve teknolojinin ışığında yürüyen bu kitap çalışması, kapsamlı bir kaynak olarak hayat bulacak ve yazılım dünyasında programlamaya yeni başlayanlara önemli katkılar sağlayacaktır. Bu güçlü dayanışma ve teşvik, bizi daha da ileriye taşıyacak ve yeni ufuklara yelken açmamıza vesile olacaktır. Gönülden teşekkürlerimle ...

Ayrıca, bu süreçte ailemin bana verdiği sonsuz destek ve anlayışın değerini bilerek, onların sevgi dolu teşvikleri ve sabırlı desteği sayesinde, bu kitap çalışmasına odaklanıp heyecanla ve sabırla çalışabildim. Ailemin bana gösterdiği inanç ve cesaret, her zaman bana başarıya giden yolda büyük bir güç vermiş olup, aileme de sonsuz ve en içten teşekkürlerimi sunuyorum ...

HAYDİ BAŞLAYALIM!

Python Programlama Dili'nin büyüsüne hep birlikte kapılalım!

Saygı ve Sevgilerimle,

Prof. Dr. Muhsin AYDIN

İstanbul

Kasım, 2023


Postane Mah. Gölboyu Nil Sokak No: 10 Tuzla-İSTANBUL 34940
+90 216 447 4030 | +90 216 447 4031 | +90 216 447 4032 | +90 216 447 4033 (fax)
gmo@gmo.org.tr